Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                    

OPOLSKA AKADEMIA ICT

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego w Opolu zaprasza osoby pracujące na podstawie umowy o pracę na terenie województwa opolskiego, do udziału w bezpłatnym projekcie szkoleniowym Opolska Akademia ICT w ośrodku szkoleniowym w Szkole Podstawowej w Bąkowicach.

Opolska Akademia ICT to oferta dla wszystkich zainteresowanych doskonaleniem swoich umiejętności w zakresie ICT, czyli wykorzystania komputera, Internetu i podstawowego oprogramowania biurowego w pracy i w domu. Uczestnictwo w szkoleniu, materiały szkoleniowe oraz poczęstunek są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach i zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na ich temat. 

W projekcie realizowane będą dwa rodzaje szkoleń, każde uzupełnione o moduł komunikacji interpersonalnej:

Kurs przygotowujący do uzyskania certyfikatu ECDL e-Citizen: Podstawowe szkolenie z zakresu obsługi komputera i wykorzystania nowoczesnych technik informacyjnych i komunikacyjnych w oparciu o tzw. Syllabus Umiejętności wg europejskiego programu e-Citizen.

Kurs przygotowujący do uzyskania certyfikatu ECDL Start: Zaawansowane szkolenie z zakresu obsługi komputera i wykorzystania nowoczesnych technik informacyjnych i komunikacyjnych w oparciu o tzw. Syllabus Umiejętności wg europejskiego programu ECDL Core.

Głównym celem projektu „Opolska akademia ICT” jest dostosowanie umiejętności i kwalifikacji zawodowych pracowników zatrudnionych w województwie opolskim do wymogów regionalnego rynku pracy w warunkach członkowstwa w Unii Europejskiej. Potwierdzeniem umiejętności uczestników, będzie Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL uzyskany po zdaniu wymaganych egzaminów.

Uczestnikami projektu mogą być dorosłe osoby pracujące - zatrudnione na podstawie umowy o pracę, w szczególności zagrożone wykluczeniem cyfrowym, które wyrażają chęć podwyższenia umiejętności z zakresu technologii informacyjnej i komunikacyjnej - poza godzinami pracy zawodowej. Szkolenia prowadzone będą w małych grupach, co pozwoli na indywidualne podejście do każdego uczestnika oraz łatwe rozwiązywanie ewentualnych problemów w trakcie szkolenia. Projekt zakłada nieograniczony dostęp do oferty edukacyjnej, bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, wyznanie, przynależność etniczną i kulturową oraz wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na doskonalenie osób o niskich umiejętnościach informatycznych. Projektodawca wykorzysta w czasie szkoleń specjalistyczne materiały szkoleniowe zakupione w wydawnictwie współpracującym z Polskim Biurem ECDL oraz zestawy ćwiczeń opracowane przez certyfikowanych Trenerów i Egzaminatorów ECDL współpracujących z WODIiP.

Zapisy oraz więcej informacji pod numerem telefonu: 77 419 61 11.

R. Boduch

wstecz